Yün Halı Yıkama

Yün Halı Yıkama

El dokuma halılarının yıkanması zor ve aynı zamanda titizlik gerektiren emek isteyen bir iştir. Peki neden? Sonuçta oda bir halı diyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz. Filiz halı yıkama olarak Profesyonel ekibimizle Siz değerli Ankara halkına Garantili temizlik hizmetleri vermekteyiz. Yün halılarınız fabrikamıza geldiğinde dokumasında kullanılan yün ve ipinin çeşidine göre ayrılır. Daha sonra büyük sanayi tipi toz dolabımızda toz dolabına girer. Peki, neden toz dolabına giriyor dediğinizi duyar gibi oldum ? Toz dolabına girmesinin nedeni el dokuma halılarınızın içinde barındırdığı mikrop ve tozlardır. Bunlardan arındırılması için yıkama işleminden önce toz dolabına girmesi gerekmektedir. Toz dolabına girmeden yapılan yıkama işlemi Hijyenik bir temizlik olmadığı gibi memnun kalacağınız bir yıkama işlemi de değildir. El dokuma halılarınız ustalarımız gözetiminde toz dolabına girdikten sonra yıkama işlemine geçilir.

El dokuma halılarınızın arka yüzleri temizlendikten sonra ön yüzleri çevrilir. Daha sonra el dokuma halılarınızın,  tamamen doğal bitki özlü ve boya korumalı ilaçları hazırlanır. El dokuma halılarınızın boyaları birbirlerine karıştırılmaması için hazırlanan boya korumalı ilaçlar çok büyük önem taşır. El dokuma halılarınıza birinci ilaç verilir kirleri yumuşatılır daha sonra ikinci ilaç verilerek tamamen mikroplardan arındırılır. Bu kadar mı ? Hayır değil el dokuma halılarınızın yıkama ve kurutma işlemi bittikten sonra tekrar toz dolabına girmesi gerekmektedir. Yıkama işlemi bitti neden toz dolabına bir daha atıyorsunuz diyorsanız?

El dokuma halılarınız kuruduktan sonra ikinci kez toz dolabına atılmasının nedeni halılarınızın yüzeyinin kabartılmasıdır. İkinci kez toz dolabına atılan el dokuma halılarınızın tüğleri kabartılarak yıkama işlemimiz son bulmaktadır. Benim halım değerli halılarım yıpranmasın renkleri birbirine karışmasın tertemiz olsun memnun kalayım diyorsanız.

Profesyonel temizlik hizmeti veren Filiz halı yıkamaya yaptırın Memnun kalın. Halı yıkama işinin inceliklerini söylemek bizden seçim sizden. . Tabi ki bu söylediklerimiz parası bol harcamaya yer arayıpta bulamayan müşteriler için geçerli değildir ? Halılarınız ve paralarınız kıymetliyse Kaliteyi Filiz halı yıkama ile ucuza yaşayın.

Open chat