Sıkça Sorulan Sorular

Filiz Halı Yıkama Sıkça Sorulan Sorular

Bize, sizler tarafından sorulan soruları cevapladık ve sıkça sorulan sorular sayfamızda yayınladık. Aşağıdaki kısımdan sorulara ve cevaplara ulaşabilirsiniz.

Halı servisiniz ücretli mi?

Ankara’nın her semtine ücretsiz servisimiz vardır. Halılarınız yıkanmak üzere adresinizden ücretsiz olarak teslim alınır ve yine yıkanıp kurulandıktan sonra ambalajlanarak ücretsiz olarak adresinize teslim edilir

El dokuma halı ve kilimlerinizin yıkanması titizlik gerektiren bir iştir. Halı yıkama işinde uzman olmayan bir firmaya el dokuma halı ve kilimlerinizi verdiğinizde yanlış yıkama işlemleri sonucu halı ve kilimleriniz hem yıpranır hem de renkleri birbirlerine karışır. Firmamızda el dokuma halı ve kilimleriniz yüzeylerine uygun fırça ve boya korumalı ilaçlarımızla hijyenik bir şekilde halı yıkama ustalarımız gözetiminde garantili olarak temizlenmektedir

Halı, kilim, yolluk, yorgan, battaniye, koltuk kullanım alanlarındaki gözle görülmeyen toz ve bakterileri üzerinde çok fazla miktarda tutarlar.
Günlük yapılan temizleme işlemleri halıların aralarına inen, gözle görülemeyen kirleri temizlemek için yeterli olmaz.
Bu yüzden bu işlemi düzenli aralıklarla profesyonel ellere bırakmanız gerekmektedir.

Halı’larınız zamanla yıpranarak deformasyona uğrayabilir.
Kullanılan mobilyaların uyguladığı baskı halı yüzeyine zarar verebilir.
Bunu engellemek için mobilyalarınızın yerlerini değiştirebilir ve de baskı yerlerine parçalar koyarak halı yüzeyini koruyabilirsiniz.

Temizletme işlemi sonrasında halıların çabuk kirlendiği düşüncesi yanlıştır. Profesyonelce ve titizlikle yapılan temizliğin ardından, halıların hav aralarındaki kirler yüzeyden tamamen arındırıldığından kirlenme hızı azalacaktır.

Halılarınızın saçakları titizlikle temizlendiği takdirde ömrü uzar ve deformasyon süreci yavaşlar.Zamana yenik düşen saçaklı halılarınız da saçaksız hale getirilebilmektedir. Aynı zamanda yıpranmış olan halılarınız el dokuma veya kilimlerse saçakları yeniden eskisinden daha sağlam bir şekilde takılabilir. Daha detaylı bilgi almak için –>Halı Tamir<– tıklayınız.

Düzenli ve programlı bir bakım halılarınızın çabuk kirlenmesini ve yıpranmasını engelleyecektir. Normal şartlarda halıların trafik seviyesine en uygun ve yıkamaya en elverişli zaman belirlenmeli ve her mevsim geçişinde yıkanmalıdır.

Halıların yüzeyinde leke oluştuğunda buna anında müdahale çok önemlidir. Lekeye uzun zaman önce maruz kalmamış bütün halılarınızda kullandığımız çözelticiler ve özel şampuanlarla lekeleri çıkartma garantisi veriyoruz.

Sipariş yoğunluğuna göre bu süre değişmektedir. Genel olarak siparişi verdiğiniz gün veya ertesi gün halılarınız alınır.Halılarınız alındıktan sonra bir hafta içerisinde tekrar teslim edilir.

Halılarınız temizleme ve kurutma işlemi sonrasında son kontrolleri yapılır ve ambalajlanır. Bu durumda teslim süresinde halılarınızın kirlenmesi önlenir.

Her halıya uygun olan tek bir temizlik metodu yoktur. Bu nedenle, halınızın maruz kalacağı trafik yoğunluğuna ve halınızın türüne en uygun metot ve temizlik ürünlerini seçmeniz gereklidir.

Firmamız yaz kış demeden halılarınızı yıkamaya ve temizlik hizmetleri vermeye devam etmektedir. Müşterilerimizi mağdur ve zor durumda bırakmamak adına kış mevsiminde de temizlik hizmetlerimizi vermeye devam etmekteyiz. Kış mevsiminde hava şartlarından dolayı donan sularımız hava yumuşadığında haberimiz olmadan çözülerek su baskınına maruz kalabiliyoruz. Buna benzer nedenlerden dolayı hizmetlerimiz mevsim ayırmaksızın sürekli faaliyet göstermektedir.

Firmamız kış mevsiminde de kesintisiz hizmet verdiği için kapalı kurutma alanlarımız vardır . Kış mevsiminde halılarınızı verdiğinizde halılarınızın kurutma işlemi kapalı halı kurutma alanlarımızda yapılmaktadır. Teslimat süresi 5 ila 8 gün arasında değişmektedir.

Yorgan ve battaniyeleriniz fabrikamızda bulunan son sistem sanayi tipi makinelerimiz de yıkanmaktadır.

Shaagy halılarınızın tüğleri diğer halılara nazaran daha kaba olduğu için farklı temizleme işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Firmamızda özel halılarınıza özel garantili temizlik hizmetleri sunmaktayız.

Firmamız evlerinizdeki koltuklarınızı kanepelerinizi sandalyelerinizi yataklarınızı da yıkamaktadır.

Firmamız evlerinizdeki koltuklarınızı kanepelerinizi sandalyelerinizi yataklarınızı da yıkamaktadır.

İşinde profesyonel olan firmamız her türlü maddi ve manevi değeri büyük olan kilimlerinizi fabrikamıza özel yıkama metotlarıyla garantili olarak yıkamaktadır.

Isparta halılarınıza özel yıkama metotlarımız fırçalarımız ve ilaçlarımız vardır. Isparta halılarınıza özel yıkama metotlarımızla halılarınızın yüzeylerine doğallığına hiçbir zarar vermeden garantili olarak yıkıyoruz.

Firmamız halı temizleme işine yıllarını vermiş bir temizlik şirketidir. Bu tür değerli halılarınızı bilinçsiz işinde uzman olmayan bir halı yıkama firmasına verdiğinizde yanlış temizleme işlemleri sonucu halılarınızda telafisi zor kalıcı hasarlar oluşur. Bu nedenle işinde uzman olan profesyonel temizlik hizmetleri veren Filiz Halı Yıkamayı seçmenizi öneririz. İpek halılarınıza özel garantili yıkama teknikleri ile ipek halılarınızın doğalığına ve renklerine hiçbir zarar vermeden yıkamaktayız .

Deri halılarınıza da farklı yıkama teknikleri uygulamaktayız. Yılların vermiş olduğu deneyim, tecrübe ve güvenle bütün hizmetlerimizde Garanti veriyoruz.

Firmamızda Çin halılarınızda garantili olarak temizlenmektedir.

Open chat