Halı Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Halı Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Halılarınızı nasıl yıkıyoruz

Evlerinizi süsleyen pek de ucuz olmayan halılarınız evlerinizin vazgeçilmez eşyalarındandır. Türk ailelerinin bahar ayları başlangıcın da halı yıkama yapmaları bir gelenek haline gelmiştir. Apartman yaşantısı ve çalışan bayanların her geçen gün çoğalması nedeniyle halı yıkama büyük bir sektör haline gelmiştir.

Ankara da Filiz Halı Yıkama olarak Günümüzün son sistem sanayi tipi makinelerimiz ve hızlı servisimizle halı yıkama sektörün de öncü bir firma olmaya çalışmaktayız.

Evlerinizi süsleyen halılarınızın sizler için değerli olduğunun bilincindeyiz. Halılarınızın yıkama işlemini yaparken oto yıkamalar da ki gibi sıradan basit ve zararlı bir şekilde yıkamıyoruz. Bizim fabrikamız sadece halı yıkama işlemi yapan, Hijyenik bir ortama sahip olan halı yıkama için geliştirilmiş halı toz alma, otomatik halı yıkama ve halı sıkma makineleri bulunan bir halı yıkama fabrikasıdır.

Ankara da Filiz halı yıkama olarak sağlıklı ve anti bakteriyel bir temizlik için havuz sistemi bulundurmamaktayız. Çünkü; Havuz sistemi birçok halının aynı anda aynı havuzun içine konulup yıkama işlemi yapılması demektir. Yani bir başkasının halısının mikrop ve kirlerinin sizin halılarınızın üzerine geçmesidir.Örnek verecek olursak hayvan besleyen bir müşterimizin halısı ile, hayvan beslemeyen diğer bir müşterimizin halısının aynı havuzun içerisinde olması demektir.

Veya çok kirli bir halı ile pek de kirli olmayan halıların aynı havuzun içerisinde olması nedeni ile tüm kirinin birbirine karışması demektir.Ve bu hiç de sağlıklı bir halı yıkama yöntemi değildir.

Oto yıkama servislerin de araçların yıkandığı ortamlar da halı veya kilimlerinizi yıkatırsanız, bu hiç de hijyenik bir yıkama işlemi değildir. Aksine çok sakıncalı ve zararlıdır. Çünkü bu yerler yağ ve kir içindedirler.

Ankara dFiliz halı yıkama olarak halı ve kilim temizliği için kullandığımız şampuanlar içerisinde kimyasal madde bulunmayan halılarınıza zarar vermeyen halı ve kilimlerinizin renklerini birbirlerine karıştırmayan özellikte olup bitkisel özlü halı yıkama şampuanlarıdır.

Her türlü halı ve kilimleriniz kullanılan boyalarının cinsi ( kök boyası, kimyasal boyalar v.s ) ve iplik yapısı göz önünde bulundurularak cinsine uygun bitki özlü şampuanlarımız kullanılarak gerekli halı yıkama tekniği işlemi ile garantili olarak temizlenmektedir.

Yıkanan halı ve kilimlerinizin kurutma işlemi tozlardan hava kirliliğinden uzak olan açık ve kapalı alanlarımız da yapılmaktadır. Kurutma işlemi tamamlanan halı ve kilimleriniz kir ve tozlanmaya karşı mutlaka ambalajlanarak teslime hazır hale getirilir.

Halı ve kilimleriniz bilinçsiz halı yıkamacılar tarafından yada evde uygulanan yanlış temizlik işlemleri sonucu  hem sağlığınız hem de halı ve kilimlerinizin ömrü açısından olumsuz sonuçlar ortaya koyar. Evde yapılan silme işlemlerinde halı yüzeylerinin parlak görüntüsü yanıltıcıdır. Aslında kirler ve lekeler çıkmamıştır. Siz sadece halılarınızı silerek üzerindeki kirlerin ve mikropların dibe itilmesiyle geçici ve yanıltıcı bir parlaklık elde etmiş olursunuz. Bununla birlikte halılarınızın fazla ıslak veya nemli kalması halı dokularının her geçen gün zayıflamasına çürümesine ve zaman içinde de kopmasına neden olur.

Ayrıca halı üzerindeki neminde etkisiyle sağlık açısından tehlikeli olan mikroorganizma faaliyetleri için uygun bir zemin hazırlamış olursunuz. Ankara da Filiz halı yıkama olarak en doğru halı yıkama teknikleri uygulayan, halı yıkama yapılırken Profesyonel elemanları olan işinde uzman bu işe yıllarını vermiş bir halı yıkama fabrikasını tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Profesyonel bir şekilde yaptığımız bütün bu uygulamalar esnasında halı ve kilimleriniz ilk gün ki gibi canlı durmalı ve yıpratılmamalıdır. Yeni teknolojiye tam uyum gösteremeyen firmalar yaptıkları halı yıkamalarda olumsuz sonuçlara neden olmakta ve bu durum müşteri mağduriyeti olarak geri dönmekte.Sizde halı yıkatma mağduru olmamak için doğru tercihlerde bulunmalısınız.

İnternet üzerinden ulaştığınız her firma tesisi olan ve yerinde halı yıkama yapan firma değildir. Bu nedenle referanslar istemeniz gerekecek ve emin olduktan sonra halı yıkama işinizi bu firmaya vermeniz yerinde olacaktır.Ankara da  halı yıkama denince Filiz halı yıkama bu anlatılan kriteleri taşıyan ender firmalardan biridir.
Firmamız Ankara da  tüm semtlere halı yıkama hizmeti vermekte ve Ücretsiz servis olanağı sağlamaktadır.

Kategoriler

Open chat